Zdrapka Wielkopostna

Czy pamiętacie Państwo jeszcze tegoroczny Wielki Post? WŻCh przy wsparciu Prowincji Południowej TJ zaproponowało polskiemu Kościołowi nową formę pogłębionego przeżycia tego najważniejszego ze świąt chrześcijańskich. Była to zdrapka która kryła same niespodzianki. Nie tylko z rodzaju tych wesołych i łatwych. Były też trudne, stanowiące wyzwanie, zaproszenie do przygody, słowem: zachęcały do postu, jałmużny i modlitwy.

Akcja miała ogólnopolski zasięg. Dotarły do nas jednoznaczne sygnały, że ta forma kalendarza wielkopostnego zdobyła popularność nawet poza kościołem i budziła generalnie dobre odczucia. Odnotowały ją media ogólnopolskie i katolickie. Widzimy w tej akcji duży potencjał z dziedziny nowej ewangelizacji która promuje jednocześnie wymierną dobroczynność, codzienną pracę nad sobą oraz wrażliwość na potrzeby innych. Także w przyszłym roku akcja zdrapka bedzie wydawana ale w nieco zmienionej formule. Szczególy na stronie głównej tego dzieła

 

Nakład w edycji 2016 został wyczerpany! Dziękujemy!

W przyszłym roku Wielki Post rozpoczyna sie 10 lutego. Już dzisiaj można zamówić zdrapki aby mieć pewność że odpowiednio wczesniej dotrą do diecezjii, parafii, wspolnoty. Symboliczna cena pokrywa w całości przygotowanie i druk zdrapki oraz wspiera fundusz solidarnościowy Światowych Dni Młodzieży 2016 i dzieła wielkopostne Caritas Polska. 
 

Kontakt:

Radosław Lebowski
wzch(at)wzch.krakow.pl