Varia

Jak ratować rodzinę przed rozwodem?

Gośćmi Tematu Dnia byli dr Maria Jankowska, psycholog z poradni rodzinnej diecezji warszawsko - praskiej, wykładowca APS i UKSW i Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniali w jaki sposób "ratować rodzinę". - Codziennie dostajemy telefony, maile od ludzi, którzy mówią "sypie mi się coś w związku, mam problem, jestem na skraju rozwodu, pomóżcie". My bezpośrednio nie zajmujemy się pomocą, nie prowadzimy terapii, ale po jakimś czasie pomyśleliśmy, że może warto zobaczyć, czy jest takie miejsce, do którego można przekierować tych ludzi. Okazało się, że nie ma takiego miejsca, które grupowałoby bazę psychologów, czy mediatorów.

Stąd pomysł, aby stworzyć stronę, na której znajdzie się baza - mówił Marek Grabowski, twórca portalu ratujrodzine.pl


Polska Akcja Humanitarna

Polska Akcja Humanitarna (Polish Humanitarian Action, skrót PAH) – organizacja pozarządowa, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej i rozwojowej osobom dotkniętym skutkami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych. Organizacja powstała w 1992 roku. Od początku swojej działalności PAH udzieliła pomocy w 44 krajach, obecnie prowadzi stałe misje w Sudanie Południowym, Somalii, Syrii, Iraku i na wschodniej Ukrainie. Organizacja działa również na terenie Polski – od 1998 roku prowadzi program dożywiania dzieci Pajacyk, który wspiera dzieci w kraju i na świecie. Ważnym elementem pracy fundacji są również działania edukacyjne.

Edukacja Finansowa CROWN

Edukacja Finansowa CROWN to działalność edukacyjna skierowana do każdego, prowadzona w oparciu o chrześcijańskie wartości, mająca na celu pomoc w zarządzaniu finansami. Obejmuje ona edukację w zakresie wychodzenia z długów, kształtowania nawyków w planowaniu wydatków i podejściu do budżetu rodzinnego, jak również do oszczędzania i wydawania pieniędzy. Szkolenia są prowadzone w systemie wykładowym oraz warsztatowym. Wizją Edukacji Finansowej Crown jest zobaczyć uczniów Chrystusa w każdym narodzie wiernie stosujących

Boże zasady w każdej dziedzinie swego życia. W szczególności po Bożemu zarządzających swoimi finansami, razem z Bogiem szukających pracy i w Boży sposób pracujących, oraz po chrześcijańsku prowadzących firmy. Misja Edukacji Finansowej Crown to zapewnienie ludziom z całego świata możliwości poznania, zastosowania i nauczania Bożych zasad w szczególności tych finansowych po to, aby głębiej poznali Chrystusa oraz mieli większą możliwość służenia Mu i pomocy w wypełnieniu Wielkiego Nakazu Misyjnego. Cele te realizowane są poprzez konferencje, seminaria, kursy, wydawnictwa (książki, poradniki, materiały audiowizualne) oraz działania w internecie i mediach.

Klinika Małżeńska - terapia

Klinika Małżeńska powstała w 2013 roku i została powołana przez Małopolskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. Klinika stanowi odpowiedź na wzrastająca potrzebę profesjonalnego wsparcia dla par i małżeństw. Klinika jest pierwszą i jedyną tego typu placówką w skali kraju. Misją Kliniki Małżeńskiej jest wspieranie małżonków w rozwijaniu i odbudowywaniu relacji. Przyświeca nam zasada rozwiązujemy problemy, nie związki. Naszym priorytetem jest wszechstronna pomoc małżonkom, by mogli utrzymać swoją relację i poprzez psychoterapię lub warsztaty odbudowywali ją na nowych zasadach.