Aktualności

Książki do szpitala dla małych i dużych

Opublikowano w Najnowsze

Kasia ze wspólnoty Ad amorem, po raz kolejny ogłasza zbiórkę książek dla Pacjentów - Małych i Dużych z dwóch krakowskich szpitali :) Akcja jest prowadzona przez jedno z krakowskich stowarzyszeń, które dostarcza książki na oddziały a także uzupełnia, gdy książek zaczyna brakować (bo nie wszystkie wracają do specjalnie przygotowanych pudełek).

 

Jeżeli więc ktoś z Was ma książki, których już nie czyta i chce je przekazać innym to zapraszamy do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z Kasią. Nie ma znaczenia, czy jest to kryminał, książka religijna, reportaż, czy romansidło - wszystko znajduje swoich "wielbicieli".  Mamy także prośbę aby książki dostarczyć po mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. co do miejsca. Akcja potrwa do końca października br.

 

4 kwietnia. Święto Patronalne WŻCh

Opublikowano w Najnowsze

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Święto patronalne WżCh.

Zwiastowanie Pańskie, to moment, w którym Wola Boga spotyka się z wolą człowieka. Dzięki tej jedności została otwarta droga Zbawienia, droga do Życia.
Ideał który stał się faktem w życiu Matki Jezusa jest szczególnie bliski Wspólnocie Życia Chrześcijanskiego. Po co formacja? Ćwiczenia duchowne? Medytacja Pisma Świętego? Wynikające z powyższego doświadczenie spotkania z Bogiem?
Celem formacji ignacjańskiej jest takie nastawienie umysłu, woli i ducha osoby aby była w stanie wybrać swój osobisty plan zbawienia.  Zaufać, że tenże jest najlepszym scenariuszem dla mnie samego. Poszukiwanie które sie z tym wiąże, swoista przygoda odkrywania działania Bożego w swoim i innych życiu wynika ze świadomości swoich ograniczeń. Niemożliwości długofalowego przewidzenia konsekwencji swoich działań, ograniczenia zmysłami, zakorzenieniu w czasie i przestrzeni. Bóg jako jedyny patrzy z perspektywy nam niedostępnej gdyż jest Panem wszelkiego stworzenia.

Dziękuj zamiast narzekać

Opublikowano w Najnowsze

Od dzisiaj, codziennie dziękuj zamiast narzekać, szukaj Boga we WSZYSTKIM co cię spotyka...

21 marca pod #zdrapkawielkopostna odkrywamy:...

Opublikowany przez Zdrapka Wielkopostna na 21 marca 2016

Zasięg zdrapki Wielkopostnej 2016

Opublikowano w Najnowsze

Jeszcze tylko dwa dni. #ZdrapkaWielkopostna będzie w całej Polsce. Dopytujecie się gdzie można ją dostać. Zatem robimy...

Posted by Zdrapka Wielkopostna on 8 luty 2016

Boże Narodzenie 2015

Opublikowano w Najnowsze

Zdrapka Wielkopostna

Opublikowano w Najnowsze

Czy pamiętacie Państwo jeszcze tegoroczny Wielki Post? WŻCh przy wsparciu Prowincji Południowej TJ zaproponowało polskiemu Kościołowi nową formę pogłębionego przeżycia tego najważniejszego ze świąt chrześcijańskich. Była to zdrapka która kryła same niespodzianki. Nie tylko z rodzaju tych wesołych i łatwych. Były też trudne, stanowiące wyzwanie, zaproszenie do przygody, słowem: zachęcały do postu, jałmużny i modlitwy.

Akcja miała ogólnopolski zasięg. Dotarły do nas jednoznaczne sygnały, że ta forma kalendarza wielkopostnego zdobyła popularność nawet poza kościołem i budziła generalnie dobre odczucia. Odnotowały ją media ogólnopolskie i katolickie. Widzimy w tej akcji duży potencjał z dziedziny nowej ewangelizacji która promuje jednocześnie wymierną dobroczynność, codzienną pracę nad sobą oraz wrażliwość na potrzeby innych. Także w przyszłym roku akcja zdrapka bedzie wydawana ale w nieco zmienionej formule. Szczególy na stronie głównej tego dzieła

 

Rozpoczął się synod poświęcony rodzinie

Opublikowano w Najnowsze

Synod Biskupów poświęcony rodzinie, który właśnie się rozpoczyna w Watykanie zaprasza nas do wyjątkowej aktywności modlitewnej za uczestniczących w nim biskupów i świeckich. Prośmy przede wszystkim o łaskę rozeznawania poruszeń ducha dla obradujących aby przyszły kształt misji rodziny w Kościele był jak najbardziej zgodny z Wolą Bożą. 

List Prezydenta Światowej WŻCh

Opublikowano w Najnowsze

Wyobraźcie sobie , że macie przed sobą kolorowy wiatraczek. Tak, jedną z dziecięcych zabawek w kształcie koła składającego się z barwnych skrzydełek otaczających centralną oś. Z podmuchem wiatru zaczyna on wirować w harmonijny, niemal muzykalny sposób, stanowiąc poruszający się obiekt jednoczący różnorodność barw w jedno.


Tymi słowami, Mauricio Lopez przedstawia nam symbol, pomagający zobaczyć wpływ wewzania Chrystusa, poruszeń Ducha Świętego, podejmowanych przez nas działań, a także naszej historii, na aktualne życie naszej Wspólnoty oraz jej misję. Zapraszamy do zapoznania się zDrugim listem Prezydenta do Wspólnoty Życia Chrześcijaskiego. Zachęcamy też do podjęcia refleksji zaproponowanej w tym liście.
Drugi list Prezydenta do Wspólnoty Życia Chrześcijaskiego  [plik PDF]

Magis - propozycja dla młodych na ŚDM

Opublikowano w Najnowsze

Światowe Dni Młodzieży dopiero za 2 lata ale już dzisiaj mają miejsce inicjatywy przygotowujące duchowo i organizacyjnie wydarzenia na tamten czas. Ojcowie Jezuici kontynuują dzieło Magis. To wyjątkowa forma doświadczenia duchowego poprzez różne działania podejmowane w życiu codziennym. Tu, na polskim gruncie w zadaniach o charakterze czynnie społecznym przez 8 dni będą ze soba współpracować w małych grupach młodzi z całego Świata. To ogromne wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Można zaangażować się w to dzieło bo już dziś potrzeba ludzi dobrej woli, tłumaczy, przedsiębiorców, darczyńców, wolontariuszy, liderów lokalnych. Wszelkie szczegóły o postępach prac i adresy kontaktowe można znaleźć pod tym adresem: magis2016.org.

Synodalna modlitwa za rodziny

Opublikowano w Najnowsze


4 pażdziernika, w wigilię synodu biskupów włoskich odbedzie się specjalna modlitwa za rodziny na placu Św Piotra a także w domach prywatnych. Inicjatywa ta gromadzi osoby pod hasłem: "Zbierzcie się ci którzy wierzycie w rodzinę". Wydarzenie to będzie transmitowane przez Vatican Television Center,  telewizję włoską i media internetowe. Inicjatorzy akcji zachęcają także do osobistego uczestnictwa w tym wydarzeniu poprzez zapalenie świeczki w oknie swojego domu i krótkie skupienie modlitewne. Spotkania takie można organizować także we wspólnotach lokalnych i diecezjach całego świata.

List WŻCH do kandydatów na posłów UE

Opublikowano w Najnowsze

Europejskie Wżch wystosowało list do wszystkich kandydatów na europosłow z całej Europy pragnąc zwrócic ich uwage na najwazniejsze obszary zwiazane z codziennymi troskami trapiącymi europejczyków w tym czasie. Wybrani po 22 maja przedstawiciele zostali poproszeni o zwrócenie szczególnej uwagi na problemy biedy, środowiska, migracji i solidarności społeczne. Pełny tekst listu znajduje się tutaj.

Kanonizacja dwóch papieży

Opublikowano w Najnowsze


Dwaj Święci którzy nie bali się iść pod prąd: Jan Paweł II i Jan XXIII dzisiaj zostali uznani za świętych kościoła katolickiego. Wszelkie informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują sie tutaj. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów będących w tych dniach w Rzymie i w krakowskich Łagiewnikach. Zachęcamy do lektury pism które pozostawili obaj święci a które mogą pomóc w reformie życia lub w umocnieniu do jego kontynuacji.

Encykliki JP2
Encykliki J23

Orator - terapia słuchu dla dzieci

Opublikowano w Najnowsze

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013 Ponad 80 rodziców już się włączyło się w tę akcję, ale wciąż nas mało :) Chcemy być dostępni ze swoją terapią dla jak największej liczby rodziców, którzy mają niesłyszące dzieci. Temat ważny, ponieważ mimo badań przesiewowych słuchu u noworodków, wciąż trafiają do nas maluszki, które wyszły ze szpitala po urodzeniu z certyfikatem poświadczającym sprawny słuch, a po pół roku okazuje się, że jednak nie słyszą. Zawodzi czynnik ludzki - nieodpowiedzialność przeprowadzających badania. I jeśli maluch nie trafi do nas (lub analogicznego ośrodka) do ukończenia roku, to mózg - z braku odpowiednich bodźców - nigdy się tak nie rozwinie, jakby mógł. Wesprzyj Oratora 1 procentem Twojego podatku. więcej

Marek Łyskawa

Spotkania Małżeńskie

Opublikowano w Najnowsze

smW dniach 28-30 marca 2014 w Krakowie odbędzie się kolejna sesja prowadzona przez Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie. Opierają się one na metodzie dialogu między małżonkami takze dla powtórnych związków po rozwodzie. Zgłoszenia Przyjmują Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Zachecamy także do odwiedzenia strony głownej Stowarzyszenia oraz poczytania o metodzie i misji.

Bardzo ważne głosowanie

Opublikowano w Najnowsze

Zaprzyjaźniona z nami fundacja Alma Spei zwraca sie z prośbą o pomoc w wyjątkowej sprawie:

fot. Wikimedia

Ambasadorka naszego Hospicjum Małgorzata Ostrowska-Królikowska znalazła się w finale V Edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” w kategorii „Twarz kampanii społecznej”.
Żeby wygrać i dołączyć do grona Laureatów konkursu pani Małgorzata musi zdobyć jak najwięcej głosów publiczności.

Stop dyktaturze mniejszości

Opublikowano w Najnowsze

Zachęcamy do poparcia protestu przeciw wprowadzeniu prawa przewidującego zakaz dyskryminacji :

ze względu na tzw. „ekspresję płciową” i „tożsamość płciową”, co w praktyce będzie oznaczać, że publiczne epatowanie perwersyjnymi zachowaniami seksualnymi będzie szczególnie chronione przez prawo, a sprzeciw wobec tych zachowań będzie z kolei karany.
Pod niniejszym adresem znajduje się petycja adresowana do marszałka sejmu Ewy Kopacz.

Nowa Światowa Rada Wykonawcza WŻCH

Opublikowano w Najnowsze

9 sierpnia był ostatnim dniem XVI Zgromadzenia Światowego Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Dzień był długi ponieważ delegaci głosowali wiążące decyzje: 1) zatwierdzające jeden z zaproponowanych projektów finansowych na najbliższe lata, 2) dokument końcowy Zgromadzenia oraz 3) wybór nowej Rady Wykonawczej - ExCo (ang: Executie Committee). Dokument końcowy, w "doszlifowanej" wersji zostanie opublikowany pod koniec września. Spotkanie zakończyliśmy Mszą Świętą, podczas której delegaci zostali poslani do pracy w swoich Wspólnotach Narodowych, a całe Zgromadzenie uroczyście posłało nowowybraną Radę Wykonawczą do pelnienia sowich zadań. Późnym wieczorem świętowaliśmy przy muzyce libańskiej i poczęstunku. więcej

Placki - Ignacki

Opublikowano w Najnowsze

31 lipca przypada rocznica śmierci św. Ignacego z Loyoli. Wspólnoty WŻch z zaangażowaniem modlitewnym wspominaja ten radosny z punktu widzenia chrześcijanina, fakt przejścia do nowego życia. Od niedawna rozpowszechnia się zwyczaj spotkan i robienia tzw. placków - ignacków, prostych wypieków z mąki wykonywanych i spożywanych we wspólnocie oraz z tymi którym brakuje codziennego chleba.

Krakowski marsz dla życia i rodziny

Opublikowano w Najnowsze

Zapraszamyrozpoczęcie 26 maja godz. 10 na Placu Matejki